Resiliency Gardens - ostatnie warsztaty z Fundacją NATURAlnego Rozwoju.

2024-06-02
We wtorek, tj. 28 maja odbyły się ostatnie warsztaty prowadzone przez p. Martynę i p. Dorotę, w których uczestniczyli uczniowie klasy 5b oraz nasz gość p. Kubisz z Urzędu Miasta Rybnika. Tematem zajęć było naturalne nawożenie gleby, a zadaniem uczestników było przyniesienie fusów z kawy, skorupek jaj oraz skórek z bananów.

Przyniesione produkty posłużyły jako naturalny nawóz dla roślin z szkolnego ogródka. W części teoretycznej uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, że każdy z tych produktów dostarcza innych niezbędnych składników dla wzrostu roślin zmieniając przy tym odczyn pH gleby. Pogoda, jak zwykle dopisała, więc w części praktycznej zajęć udaliśmy się z przygotowanym nawozem do naszego ogródka, a tam uczniowie zasilili rośliny odpowiednią mieszanką. Z dumą możemy stwierdzić, że plony w naszym ogródku są okazałe, cieszą oko i są przede wszystkim smaczne, co potwierdzili uczniowie po spróbowaniu rzodkiewek oraz kilku rodzajów sałaty i ziół.

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować p. Martynie i p. Dorocie z Fundacji NATURAlnego Rozwoju za ogrom wiedzy, doświadczenia, zapału i kreatywności, którymi dzieliły się z nami podczas tego wspaniałego doświadczenia, którym było wzięcie udziału w programie Resiliency Gardens. Mamy nadzieję, że to spotkanie było tylko początkiem współpracy, która zaowocuje w przyszłości.

#SPIResiliencyGardens#SeedPrograms#SeedProgramsInternational#FundacjaNATURAlnegoRozwoju#StratKIT+