Fundacja Teach for Poland – udział uczniów naszej szkoły w projekcie "Działali i las odwiedzali"

2024-06-20

W ramach programu "W swoim języku", którego uczestniczką jest pani Natalia Zhunku, a działającego dzięki fundacji Teach for Poland, uczniowie naszej szkoły "Działali i las odwiedzali".

W ramach projektu spotkaliśmy się z leśnikami z rybnickiego nadleśnictwa by dowiedzieć się jak bezpiecznie spędzać czas w lesie, jak dbać o okoliczną przyrodę oraz jak rozpoznawać rośliny i zwierzęta. Wiedzę też wykorzystaliśmy w praktyce, odwiedzając zagrodę leśnika i przystań Aktywnych team.

Udało nam się bezpiecznie rozpalić ogniska, zbudować szałasy i w nagrodę zjeść kiełbaski. Co najważniejsze, wszystko odbyło się bez nosów w telefonach by zadbać o higienę cyfrową.

Dzięki zajęciom uczniowie mogli zobaczyć jak w naszym mieście można spędzić czas bez ekranu i zintegrować się.