Zdjęcia do legitymacji szkolnej - ważna informacja dla Rodziców przede wszystkim pierwszaków!

2024-08-28

Szanowni Rodzice. W związku z pojawiającymi się pytaniami o rodzaj zdjęć  do legitymacji szkolnej, dyrektor szkoły wyjaśnia:

Legitymacja szkolna jest nie tylko dokumentem poświadczającym fakt uczęszczania ucznia do szkoły, ale jeżeli uczeń nie posiada dowodu osobistego ani paszportu, legitymacja szkolna jest także poświadczeniem jego tożsamości. Warto więc zadbać o dobrej jakości zdjęcie.

Plastikowe legitymacje są wielkości karty kredytowej (mają wymiary: 53,98 mm x 85,60 mm).Zdjęcie na samej legitymacji jest umieszczane w małym okienku, oznacza to, że jeżeli zrobimy zdjęcie o innych wymiarach np. 3,5 na 4,5 cm (a takie wymiary mają zdjęcia do dowodu osobistego i paszportu), fotografia zostanie odpowiednio przycięta. Najlepiej jest przyjąć zasadę, że do legitymacji szkolnej stosujemy zdjęcia takie jak do dowodu lub paszportu. Zdjęcie powinno mieć rozdzielczość nie mniejszą niż 300 dpi. Wskazane by było, aby twarz zajmowała 80% zdjęcia.

Najlepiej przesłać zdjęcie w formacie cyfrowym na mail szkoły: Sp9rybnik@wp.pl
lub złożyć w sekretariacie szkoły wersję papierową. Każde zdjęcie podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka oraz klasą.

Małgorzata Pomykalska