OTWARCIE ZIELONEJ PRACOWNI - EKO AZYL DZIEWIĄTKI

2024-10-01

Mamy nową pracownię przeznaczoną do nauki przedmiotów przyrodniczych. Zielona Pracownia - Eko Azyl Dziewiątki, bo tak nazywa się nowoczesna sala lekcyjna.

Pracownia powstała dzięki przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Szkołą brała udział w konkursie i została jednym z laureatów. Wygrana kwota 60 000,00 pozwoliła na wyposażenie pracowni w nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz sprzęt multimedialny. W sali znajdują się m.in. mikroskopy, zestaw do badania jakości powietrza czy przyrządy niezbędne do przeprowadzania eksperymentów chemicznych. Wszystko to ma pomóc w nowoczesnych metodach nauczania. Na otwarciu pracowni byli obecni zaproszeni goście m.in.: Olga Piechota-Bieroń z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach , Arkadiusz Marcol Zastępca Prezydenta Miasta Rybnika, Katarzyna Fojcik Naczelnik Wydziału Edukacji, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół: Sabina Malgrab – SP5 i Aleksandra Szymczak – SP11, Beata Zimny – Przewodnicząca Rady Rodziców w SP9 oraz uczniowie naszej szkoły.