2024-05-01
Sezon grzewczy dobiega końca, jest to najlepszy czas na podsumowanie naszych działań związanych z uczestnictwem naszej placówki w programie informacyjnym na rzecz czystego powietrza realizowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Głównym celem jest propagowanie wiedzy o znaczeniu czystego powietrza dla zdrowia oraz wpływu codziennych działań na jego jakość.
2024-05-05

W ramach projektu Resiliency Gardens dla Seed Programs International przy współpracy z Fundacją NATURAlnego Rozwoju oraz wsparciu projektu StratKIT + odbyły się kolejne warsztaty, które dotyczyły uprawy współrzędnej.

Kwiecień- miesiąc książek w bibliotece
2024-05-10

Zobaczcie, co działo się w bibliotece w kwietniu:

Kwiecień w bibliotece

Kolejny sukces w Wielkiej Lidze Czytelników- Gratulacje dla Kajetana
2024-05-17

Z radością zawiadamiamy,że Kajetan z 3a- jedyny uczestnik Finału Wielkiej Ligi Czytelników uzyskał tytuł II Wicemistrza Polski- uzyskując w pojedynkę 132 punkty w teście finałowym.

2024-05-21
W piątek, tj. 17 maja odbyły się kolejne warsztaty ogrodnicze, w których brała udział klasa 8u. Tematem przewodnim w części teoretycznej zajęć była rola zapylaczy w ekosystemie ogrodu.
2024-05-22

Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 im. Adama Mickiewicza w Rybniku serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne dla rodziców przyszłych uczniów klasy pierwszej w roku szkolnym 2024/2025, które odbędzie się w siedzibie szkoły dnia 22 maja 2024 r. (środa) o godzinie 17.00.

2024-05-25

2,5 tysiąca zawodniczek z prawie 70 drużyn mażoretkowych z całego kraju zaprezentowało się w Bytomiu podczas Mistrzostw Polski Mażoretek. Miło nam poinformować i pochwalić się jednocześnie, że Ania Dworowy z klasy 2B wspólnie z dziewczynami z Rybnickiej Akademii Mażoretek „ENIGMA” zdobyła wczoraj ZŁOTY MEDAL i tytuł Mistrza Polski Mażoretek w kategorii Pompon Classic Formacja Kadetek.

2024-05-26

23 maja 2024 roku odbyła się IV edycja organizowanego przez naszą szkołę Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego „The Checkpoint”. Młodzi miłośnicy języka angielskiego mogli wykazać się wiedzą leksykalną, gramatyczną, mówieniem, ale przede wszystkim umiejętnością pracy zespołowej.

2024-05-31

Lektorzy z klas 4 tych i 6 tych czekają na klasy 1-3  w małej sali gimnastycznej, na 2- giej i 3-ciej lekcji. Tymczasem zachęcamy do słuchania fragmentów książek na facebooku kampanii " Cała Polska czyta dzieciom"